23 februari, 2016 | Beeld: Kim Oskam | Trefwoord: bosnie-herzegovina

Born Refugee

Amela is geboren in Ježevac, een vluchtelingenkamp in Bosnië en Herzegovina. Haar moeder vond hier onderdak na de val van Srebrenica, samen met Amela’s halfbroers en -zus. Twintig jaar na afloop van de oorlog woont het gezin nog steeds in het kamp.

Terwijl Pera, één van haar broers, getraumatiseerd is door de oorlog en geen toekomst ziet, is Amela hoopvol. Een korte documentaire over opgroeien als vluchteling.

In het kader van de cursus 'documentaire maken' reisden verschillende beginnende filmmakers af naar Srebrenica. Het resultaat is te zien op VersPers.

Doneren

Door deze investering zorg ik ervoor dat de maker de volgende journalistieke productie realiseert.







Draag bij aan onafhankelijke makers

Onafhankelijke journalistiek begint bij makers die de tijd nemen om te luisteren, onderzoeken en verhalen menselijk te maken. Bij Small Stream Media staan die makers centraal: dichtbij, betrokken en vrij van commerciële druk. Met jouw bijdrage kunnen zij blijven publiceren, verbanden leggen en nieuwe stemmen laten horen. Je helpt eerlijke verhalen boven water te krijgen die anders onzichtbaar blijven. Draag bij aan onafhankelijke makers en bouw mee aan een platform waar kwaliteit, vertrouwen en impact voorop staan voor iedereen die betrokken is.