1 oktober, 2014 | Auteur: Loeke de Waal | Beeld: Loeke de Waal | Trefwoord: brazilie
Acarajé; hét gerecht uit Bahia
Acarajé is hét gerecht uit Bahia en op elke straathoek wel een verkoper met een kraam te vinden. Elke toerist die in de Braziliaanse staat is, moet het dan ook eens geproefd hebben. Een kans die bijna aan de neus van de toeristen tijdens het WK voetbal voorbij was gegaan, als het aan de FIFA had gelegen.
In januari 2013 verbood de FIFA namelijk de verkoop van straatvoedsel in en binnen twee kilometer van de stadions. Na flink protest van de Bahianen, besloot de organisatie in mei van datzelfde jaar de ban op te heffen en een beperkte groep Baiana’s, vrouwen uit Bahia in traditionele kledij, toe te staan Acarajé te verkopen rondom het Fonte Nova Stadium in Salvador.
Maar wat is acarajé eigenlijk? Judith is de verkoopster van de beste Acarajé in Ilhéus en vertelt over het bijzondere gerecht.