2 mei, 2014 | Trefwoord: fvev-in-beeld

Een herdenking met de vijand

Onderdeel van het project ‘De familie van een Veteraan’ op VersPers was de driedaagse cursus korte documentaires maken. Tijdens deze fase van het project maakten we 5 korte documentaire films van 5 minuten, die vertoond worden bij de Veteranenfilmdagen in november 2014.

Sara-May Leeflang, Laura Klompenhouwer en Geesje van Haren maakten deze korte documentaire, waarin is vastgelegd hoe in het Limburgse plaatsje Leudal ieder jaar een herdenking plaatsvindt waar ook de voormalige vijand bij aanwezig is. Aan het woord twee vriendinnen van veteranen; één die in Afghanistan diende en een Tweedewereldoorlogveteraan. Samen leggen hun mannen een krans. De vrouwen vertellen wat voor impact deze herderking op hen heeft.

 

FveV wordt mede mogelijk gemaakt door het Vfonds met middelen uit de BankGiro Loterij. Uw deelname aan deze loterij wordt daarom van harte aanbevolen.

Doneren

Door deze investering zorg ik ervoor dat de maker de volgende journalistieke productie realiseert.







Draag bij aan onafhankelijke makers

Onafhankelijke journalistiek begint bij makers die de tijd nemen om te luisteren, onderzoeken en verhalen menselijk te maken. Bij Small Stream Media staan die makers centraal: dichtbij, betrokken en vrij van commerciële druk. Met jouw bijdrage kunnen zij blijven publiceren, verbanden leggen en nieuwe stemmen laten horen. Je helpt eerlijke verhalen boven water te krijgen die anders onzichtbaar blijven. Draag bij aan onafhankelijke makers en bouw mee aan een platform waar kwaliteit, vertrouwen en impact voorop staan voor iedereen die betrokken is.